Spragnieni Lata 2017

Bovska, Iza Lach i duet Dwa Sławy zagrają podczas tegorocznej trasy koncertowej Cydr Lubelski Spragnieni Lata. To artyści, którzy pokazują, że warto iść pod prąd. Odnieśli sukces, stawiając na autentyczność i niepokorność.

- Usłyszymy alternatywnych muzyków, którzy ukażą swoje najprawdziwsze oblicza.  Zabrzmi ekscentryczny hip hop, magnetyzujące dźwięki r'n'b i pop w najlepszym wydaniu - mówi Tymon Tymański, dyrektor artystyczny trasy Spragnieni Lata.

Główny sponsor Trasy Cydr Lubelski zaprasza na otwarte plenerowe koncerty do sześciu polskich miast: Wrocławia, Łodzi, Krakowa, Katowic i Warszawy. Finał z udziałem gości specjalnych odbędzie się w Lublinie podczas Lubelskiego Święta Młodego Cydru.

Bovska jest jednym z najważniejszych debiutów muzycznych 2016 r. Słynie z naturalności i niesamowitej koncertowej energii. Jest absolwentką warszawskiej ASP i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Takie połączenie sprawia, że ma swój własny, oryginalny pomysł nie tylko na muzykę, ale również na oprawę wizualną, scenografię i charakteryzację.

Wokalistka, kompozytorka i producentka muzyczna Iza Lach razem ze Snoop Doggiem, ikoną amerykańskiego rapu, nagrała setki piosenek i nakręciła film. Na jednej z płyt Snoopa wystąpiła gościnnie obok Miley Cyrus, Rity Ory czy Drake'a. A jednak wciąż uważa: - Jestem normalna. Nie lubię chodzić na imprezy (…). Pozowanie na ściance to, umówmy się, naprawdę nienaturalna sytuacja – powiedziała w jednym z wywiadów.

Mistrzowie gry słownej z hiphopowego duetu Dwa Sławy – choć w dorobku mają sześć płyt – zachowali charakter ulicznego hip hopu i wciąż w swoich piosenkach po prostu rapują o tym, co ich boli.

Przypomnijmy, w poprzednich edycjach trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata wystąpili Natalia Przybysz, Tymon Tymański, Marika, L.U.C., Skubas, Julia Marcell, Xxanaxx, Rita Pax, The Dumplings, Gooral, Krzysiek Zalewski oraz Natalia Grosiak. Teraz do rodziny muzyków spragnionych lata dołączają: Bovska, Iza Lach i duet Dwa Sławy.

 

Miejskie brzmienie i nienaganne maniery za mikrofonem

„W Polsce zimy są za ostre i przychodzi czas, kiedy po zimowej depresji trzeba się spotkać,
żeby pograć ładną muzykę
- stwierdzają hiphopowcy z Łodzi. - „Dandys flow” to nienaganne maniery za mikrofonem osadzone w kunsztownym, miejskim brzmieniu.
Hip hop pokolenia 1.5. Płyta dopięta na ostatni guzik,
w przeciwieństwie do marynarki dandysa. Elo.

Dwa Sławy

Jak zapewnia ekscentryczny duet Dwa Sławy, podczas trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata publiczność może liczyć przede wszystkim na świetną, niczym nieskrępowaną zabawę. Zwariowany i nieprzewidywalny tandem po jedenastu latach działalności ma w swoim dorobku sześć oficjalnych i nieoficjalnych wydawnictw. Obecnie: Jarosław „Astek” Steciuk i Radosław „Rado Radosny” Średziński, promują album „Dandys flow”. Jak podkreślają, działalność studyjna jest jedynie pretekstem do tego, co lubią najbardziej, czyli do kontaktu z publicznością podczas koncertów tak wybuchowych jak balon.

 

Endorfinowy haj

„Letnie koncerty mają swój niepowtarzalny charakter.
Spodziewam się gorącej atmosfery, wyjątkowego klimatu, smakowania chwili.

Ja ze swojej strony obiecuję mnóstwo pozytywnej energii. Często słyszę, że zarażam nią ze sceny i ogromnie mnie to cieszy! Będziemy łączyć piosenki z „Kaktusa”
z piosenkami z nowej płyty „Pysk”. Będzie endorfinowy haj.

Bovska

 Dwa dni - tyle wystarczyło, aby sprzedał się pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty „Kaktus”. 10 tysięcy - tyle sprzedanych singli zapewniło jej Złotą Płytę. 10 milionów - tyle razy odtworzono jej album jeszcze przed premierą. To jedno z najgorętszych nazwisk sceny muzycznej i jeden z najważniejszych debiutów 2016 r. Bovska, czyli Magda Grabowska-Wacławek podczas trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata będzie promować świeżą płytę „Pysk”, którą, podobnie jak poprzednią, stworzyła we współpracy z Janem Smoczyńskim.

 

Każdy koncert inna odsłona

 „...w Polsce znalazłem kogoś wyjątkowego. Iza pięknie śpiewa, pięknie wygląda na ekranie
i magnetyzuje swoją osobą, a przede wszystkim kocha muzykę ponad wszystko.
Ciężko znaleźć takich ludzi w dzisiejszych czasach”

Snoop Dogg o Izie Lach

Kariera Izy Lach zaczęła się od programu „Od przedszkola do Opola”, który wygrała jako pięciolatka. Kilkanaście lat później podjęła współpracę z wytwórnią EMI Music Poland, z którą wydała dwa autorskie albumy: „Już Czas” i „Krzyk”. W 2012 r. została nominowana do MTV Europe Music Awards w kategorii Najlepszy Polski Wykonawca. Współpracowała z Mariną Łuczenko i Snoop Doggiem, z którym nagrała album „Off the Wire” i wystąpiła w filmie „Birds Of A Feather”. Występowała m.in. w Hamburgu, Berlinie, Los Angeles i Nowym Jorku. W 2014 roku wydała album „Painkiller”. Na trasie Iza promować będzie materiał z najnowszej płyty.

- Będzie to najdojrzalsza z dotychczasowych, osobista jak zwykle, współczesna produkcja muzyczna, której inspiracje sięgają „złotego okresu” r'n'b - zapowiada artystka. - Na każdym koncercie pokażę inne oblicze artystyczne. Będą to niepowtarzalne inscenizacje: od skromnych, intymnych i akustycznych po rockowe, mocne, duże produkcje. Fani szukający „pełnego obrazu” mojej wizji muszą być na wszystkich koncertach.

 

Pozytywna energia w nieograniczonych ilościach, niefiltrowane emocje i czerpanie z życia pełnymi garściami - to wszystko podczas 6. edycji trasy koncertowej Cydr Lubelski Spragnieni Lata!

 

Wstęp na koncerty jest wolny.

 

TERMINY koncertów Cydr Lubelski Spragnieni Lata:

24.06.2017 WROCŁAW

08.07.2017 ŁÓDŹ

22.07.2017 KRAKÓW

19.08.2017 KATOWICE

26.08.2017 WARSZAWA

16.09.2017 LUBLIN