
WIĘCEJ to ogólnopolski cykl wydarzeń skoncentrowany na aktywnej promocji kreatywnego spędzania czasu, łączący niezależne miejsca, otwartych ludzi i ciekawe spotkania tematyczne.

TAŃCZ WIĘCEJ to projekt w ramach którego znani artyści występują w nowej dj’skiej odsłonie. Podczas pierwszej edycji 28 stycznia 2017 roku w klubie Wytwórnia w Łodzi swój autorski dj'set zaprezentowali Kuba Karaś z The Dumplings, Paulina Przybysz szerzej znana z zespołu Sistars oraz Piotr Rogucki niezmiennie wiązany z zespołem Coma. Podczas kolejnych edycji wystąpili również Iza Lach, Marcelina, Kev Fox, Skubas.
TAŃCZ WIĘCEJ stanowi alternatywę dla popularnych weekendowych imprez tanecznych. Starannie wyselekcjonowana lista muzyczna oraz oprawa wizualna składają się na wydarzenie o wysokim poziomie artystycznym.

PATRZ WIĘCEJ to ogólnopolski projekt prezentujący różne formy sztuki wizualnej - od pokazów filmowych przez specjalnie wyselekcjonowane wystawy.
We współpracy z Wajda School & Studio powstał cykl filmów dokumentalnych i niezależnych. W 2017 roku przypada 15-lecie Szkoły Filmowej założonej przez Andrzeja Wajdę i Wojciecha Marczewskiego. W ramach obchodów planowana jest obecność Wajda Studio na najważniejszych festiwalach w Polsce (w tym OFF Camera, Krakowski Festiwal Filmowy, Festiwal Filmowy w Gdyni, czy Młodzi i Film w Koszalinie), ale też zagranicą (m.in. La Rochelle Film Festival, Karlovy Vary, czy IDFA w Amsterdamie). W ramach projektu powstanie wydawnictwo „15 filmów na 15-lecie Wajda School & Studio”, które stanowić będzie podsumowanie dotychczasowych działań produkcyjnych i edukacyjnych szkoły. Więcej informacji www.wajdaschool.pl.
Spośród powyższych tytułów zostało wyselekcjonowane 6 filmów, które w ramach współpracy z yMusic zostanie wyświetlone w wybranych Ośrodkach Kultury. Finał wydarzeń stanowi wieczorny koncert.

Kolejna propozycja z cyklu PATRZ WIĘCEJ to Wystawa „Beksiński nieznany” zorganizowana wraz z Fundacją "Beksiński". To zbiór ponad stu prac Zdzisława Beksińskiego – fotografii, fotomontaży i grafik komputerowych. Wydarzeniu towarzyszą m.in. wykłady multimedialne, prezentacje filmów dokumentalnych o artyście oraz pokazy VR (wirtualnej rzeczywistości). O wyjątkowości wystawy stanowi szerokie spektrum propozycji - tak samych prac artysty, jak również wydarzeń/pokazów towarzyszących. Tak bogate ujęcie umożliwia poznanie nieznanych dotąd epizodów z życia Zdzisława Bekisńskiego oraz nieznanych bliżej obszarów jego aktywności artystycznej.
******
Zdzisław Beksiński (1929-2005) wybitny artysta współczesny – fotografik, rzeźbiarz, malarz, grafik. Urodzony w Sanoku. Po ukończeniu Architektury na Politechnice Krakowskiej w 1955 roku powraca do rodzinnego miasta. W latach 50. zajmuje się fotografią, następnie rysunkiem, malarstwem, rzeźbą, grafiką, od połowy lat 70. wyłącznie malarstwem. W 1977 roku przeprowadza się z rodziną do Warszawy, gdzie kontynuuje twórczość malarską, a w latach 90. odkrywa grafikę komputerową. Zostaje brutalnie zamordowany w warszawskim mieszkaniu. Bogaty dorobek artystyczny zapisem testamentowym trafia do Muzeum Historycznego w Sanoku, gdzie artysta od lat przekazywał swoje najlepsze prace.