Daniel Hertzov & Crew

„Looking Glass” to album, który powstał w efekcie współpracy Daniela Hertzova- amerykańskiego wokalisty i kompozytora rosyjsko-żydowskiego pochodzenia – z polskimi muzykami: Szymon Burnos (Tomasz Chyła Quintet, Algorhythm), Marcin Gałązka (Tymon Tymański), Przemek Bartoś (The Fruitcakes), Tomasz Koper (Świetlicki).

Płyta zawiera dziesięć autorskich utworów, łączących tradycję amerykańskiego folku, new wave i alternatywnego country. Materiał zbliżony jest do estetyki właściwej muzyce lat 70. (Steely Dan, Paul Simon, Carol King, John Lennon, Lou Reed, Elvis Costello), jak i specyfiki produkcji współczesnych songwriterów (Glen Hansard, Jeff Tweedy, T Bone Burnett, Mac Demarco).

Album został nagrany w różnych miejscach: w Wielkiej Brytanii, w Polsce oraz we włoskiej winnicy w Piemonte, stąd na płycie pojawia się wielu  producentów, w tym Mark Freegard (New Model Army, The Breeders, Marillion, Manic Street Preachers). Z kolei za mastering części brytyjskiej odpowiedzialny jest Tim Young z Metropolis Studio London.

Skład zespołu:

Daniel Hertzov - wokal, gitary
Szymon Burson - instr. klawiszowe, wokal
Tomasz Koper - perkusja
Marcin Gałązka - gitara, wokal
Przemek Bartoś - bas, wokal